- Part # KMS40-3P3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
KMS403P3
POWER SUPPLY
AC-DC
MEDICAL
3.3V
8A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:26.4W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:3.3V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:8A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:-
INPUT VOLTAGE AC MIN:90VROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
KMS40-3P3
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # KMS40-3P3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
KMS403P3
POWER SUPPLY
AC-DC
MEDICAL
3.3V
8A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:26.4W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:3.3V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:8A