- Part # HWS300-15
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 2.20 lbs
Product Information
Description:
HWS30015
AC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
330W
22A
15V
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT POWER MAX:330W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:22A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
HEIGHT:82.042MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/22/2025
HWS300-15
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # HWS300-15
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 2.20 lbs
Product Information
Description:
HWS30015
AC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
330W
22A
15V
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT POWER MAX:330W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:22A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-