- Part # DSP100-24
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.85 lbs
Product Information
Description:
DSP10024
AC/DC CONVERTER
DIN RAIL
1 O/P
264VAC
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:100.8W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:24VDC
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:4.2A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
HEIGHT:91MMROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
DSP100-24
Specifications
- Part # DSP100-24
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.85 lbs
Product Information
Description:
DSP10024
AC/DC CONVERTER
DIN RAIL
1 O/P
264VAC
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:100.8W
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:4.2A