- Part # DSP100-15
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
DSP10015
AC-DC CONVERTER
DIN RAIL
1 O/P
75W
5A
15V
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:75W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15VDC
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:5A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
HEIGHT:91MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
DSP100-15
Specifications
- Part # DSP100-15
- Category Integrated Circuits
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
DSP10015
AC-DC CONVERTER
DIN RAIL
1 O/P
75W
5A
15V
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:75W
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:5A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-