- Part # DPP480-48-1
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 4.20 lbs
Product Information
Description:
DPP480481
1 O/P
480W
10A
48V
POWER SUPPLY APPLICATIONS: ITE
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:48VDC
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:10A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2
WIDTH:175MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
DPP480-48-1
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # DPP480-48-1
- Category Integrated Circuits
- Weight 4.20 lbs
Product Information
Description:
DPP480481
1 O/P
480W
10A
48V
POWER SUPPLY APPLICATIONS: ITE
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:10A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2
WIDTH:175MM