- Part # CR47000U40
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CR47000U40
CAP ALUM 47000UF 20% 40V SCREW 51.6 X 80.7MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/6/2018
CR47000U40
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # CR47000U40
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CR47000U40