- Part # B82721K2202N1
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B82721K2202N1
CHOKE
1MH
2A
+30%
PRODUCT RANGE:B82721K SERIES
INDUCTANCE:2MH
RATED CURRENT:2A
CASE DIMENSIONS:18.2MM X 13.2MM X 20.9MM
CORE MATERIAL:FERRITE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B82721K2202N1
Specifications
- Part # B82721K2202N1
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B82721K2202N1
CHOKE
1MH
2A
+30%
PRODUCT RANGE:B82721K SERIES
INDUCTANCE:2MH
RATED CURRENT:2A