- Part # B81123C1102M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B81123C1102M000
(PRICE/EACH)
CAPACITOR
PP FILM
1000PF
250VAC
20%
RADIAL
CAPACITANCE:1000PF
SUPPRESSION CLASS:Y1
PRODUCT RANGE:B81123 SERIES
VOLTAGE RATING X:-
VOLTAGE RATING Y:500VAC
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP
CAPACITANCE TOLERANCE: 20% ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B81123C1102M000
Specifications
- Part # B81123C1102M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B81123C1102M000
(PRICE/EACH)
CAPACITOR
PP FILM
1000PF
250VAC
20%
RADIAL
CAPACITANCE:1000PF
SUPPRESSION CLASS:Y1
PRODUCT RANGE:B81123 SERIES
VOLTAGE RATING X:-
VOLTAGE RATING Y:500VAC
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP