- Part # B78108E1471M000
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B78108E1471M000
(PRICE/TC)
INDUCTOR
0.47UH
20%
5A
400MHZ
PRODUCT RANGE:BC+ SERIES
INDUCTANCE:470NH
DC CURRENT RATING:5A
DC RESISTANCE MAX:0.027OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:± 20%
SELF RESONANT FREQUENCY MIN:400MHZ
SVHC:LEAD (27-JUN-2018) ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B78108E1471M000
Specifications
- Part # B78108E1471M000
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B78108E1471M000
(PRICE/TC)
INDUCTOR
0.47UH
20%
5A
400MHZ
PRODUCT RANGE:BC+ SERIES
INDUCTANCE:470NH
DC CURRENT RATING:5A
DC RESISTANCE MAX:0.027OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:± 20%