- Part # B72660M1300K072
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72660M1300K072
VARISTOR
TVS
93V
4032
VOLTAGE RATING VAC:30V
VOLTAGE RATING V DC:34V
PRODUCT RANGE:-
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:93V
VARISTOR CASE STYLE:4032
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20ΜS:250A
OPERATING ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B72660M1300K072
Specifications
- Part # B72660M1300K072
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72660M1300K072
VARISTOR
TVS
93V
4032
VOLTAGE RATING VAC:30V
VOLTAGE RATING V DC:34V
PRODUCT RANGE:-
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:93V
VARISTOR CASE STYLE:4032