- Part # B72650M1140K072
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B72650M1140K072
VARISTOR
TRANSIENT VOLTAGE
43V
1210
VOLTAGE RATING VAC:14V
VOLTAGE RATING V DC:16V
PRODUCT RANGE:AUTOMOTIVE SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:43V
VARISTOR CASE STYLE:3225
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/16/2022
B72650M1140K072
Specifications
- Part # B72650M1140K072
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B72650M1140K072
VARISTOR
TRANSIENT VOLTAGE
43V
1210
VOLTAGE RATING VAC:14V
VOLTAGE RATING V DC:16V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:43V