- Part # B72650M0350K072
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72650M0350K072
VARISTOR
TRANSIENT VOLTAGE
110V
1210
VOLTAGE RATING VAC:35V
VOLTAGE RATING V DC:45V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:110V
VARISTOR CASE STYLE:3225
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72650M0350K072
Specifications
- Part # B72650M0350K072
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72650M0350K072
VARISTOR
TRANSIENT VOLTAGE
110V
1210
VOLTAGE RATING VAC:35V
VOLTAGE RATING V DC:45V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:110V