- Part # B72650M0151K072
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B72650M0151K072
VARISTOR
TRANSIENT VOLTAGE
395V
1210
VOLTAGE RATING VAC 150V
VOLTAGE RATING V DC 200V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX 395V
VARISTOR CASE STYLE 3225
VARISTOR TYPE METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/16/2025
B72650M0151K072
Specifications
- Part # B72650M0151K072
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B72650M0151K072
VARISTOR
TRANSIENT VOLTAGE
395V
1210
VOLTAGE RATING VAC 150V
VOLTAGE RATING V DC 200V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX 395V