- Part # B72527G3200K000
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72527G3200K000
VARISTOR
90 VOLT
RADIAL LEADED
VOLTAGE RATING VAC:20V
VOLTAGE RATING VDC:26V
PRODUCT RANGE:SHCV SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:90 VOLT
VARISTOR CASE STYLE:RADIAL LEADED
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20S:200A
PEAK ENERGY (10/1000US):700MJ ROHS COMPLIANT:
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/24/2024
B72527G3200K000
Specifications
- Part # B72527G3200K000
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72527G3200K000
VARISTOR
90 VOLT
RADIAL LEADED
VOLTAGE RATING VAC:20V
VOLTAGE RATING VDC:26V
PRODUCT RANGE:SHCV SERIES