- Part # B72510E0200K062
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72510E0200K062
VARISTOR
MULTILAYER
26VDC
0805
VOLTAGE RATING VAC:20V
VOLTAGE RATING V DC:26V
PRODUCT RANGE:MLV E SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:56V
VARISTOR CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
VARISTOR TYPE:MULTILAYER VARISTOR (MLV)
PEAK SURGE ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72510E0200K062
Specifications
- Part # B72510E0200K062
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72510E0200K062
VARISTOR
MULTILAYER
26VDC
0805
VOLTAGE RATING VAC:20V
VOLTAGE RATING V DC:26V
PRODUCT RANGE:MLV E SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:56V