- Part # B72225S4511K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72225S4511K101
VARISTOR
MOV
1.355KV
DISC 25MM
VOLTAGE RATING VAC:510V
VOLTAGE RATING V DC:670V
PRODUCT RANGE:SUPERIOR S25 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:1.355KV
VARISTOR CASE STYLE:DISC 25MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72225S4511K101
Specifications
- Part # B72225S4511K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72225S4511K101
VARISTOR
MOV
1.355KV
DISC 25MM
VOLTAGE RATING VAC:510V
VOLTAGE RATING V DC:670V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 25MM