- Part # B72225S4151K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72225S4151K101
VARISTOR
METAL OXIDE
395V
DISC 25MM
VOLTAGE RATING VAC:150V
VOLTAGE RATING V DC:200V
PRODUCT RANGE:SUPERIOR S25 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:395V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 25MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAKROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72225S4151K101
Specifications
- Part # B72225S4151K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72225S4151K101
VARISTOR
METAL OXIDE
395V
DISC 25MM
VOLTAGE RATING VAC:150V
VOLTAGE RATING V DC:200V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:395V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 25MM