- Part # B72220S0110K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72220S0110K101
VARISTOR
METAL OXIDE
36V
DISC 20MM
VOLTAGE RATING VAC:11V
VOLTAGE RATING VDC:14V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:36V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 20MM
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20ΜS:2KA ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72220S0110K101
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # B72220S0110K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72220S0110K101
VARISTOR
METAL OXIDE
36V
DISC 20MM
VOLTAGE RATING VAC:11V
VOLTAGE RATING VDC:14V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:36V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 20MM