- Part # B72220Q0231K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72220Q0231K101
VARISTOR
METAL OXIDE
595V
DISC 22.5MM
VOLTAGE RATING VAC:230V
VOLTAGE RATING V DC:300V
PRODUCT RANGE:B722 ENERGETIQ SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:595V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 22.5MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B72220Q0231K101
Specifications
- Part # B72220Q0231K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72220Q0231K101
VARISTOR
METAL OXIDE
595V
DISC 22.5MM
VOLTAGE RATING VAC:230V
VOLTAGE RATING V DC:300V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:595V