- Part # B72214S750K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S750K101
VARISTOR
200V
14MM DISC
VOLTAGE RATING VAC:75V
VOLTAGE RATING VDC:100V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:200V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20ΜS:4.5KA
OPERATING TEMPERATURE MAX:85°CROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/24/2024
B72214S750K101
Specifications
- Part # B72214S750K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S750K101
VARISTOR
200V
14MM DISC
VOLTAGE RATING VAC:75V
VOLTAGE RATING VDC:100V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:200V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM