- Part # B72214S551K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S551K101
VARISTOR
1.5KV
14MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:550V
VOLTAGE RATING VDC:745V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:1.5KV
VARISTOR C
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B72214S551K101
Specifications
- Part # B72214S551K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S551K101
VARISTOR
1.5KV
14MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:550V
VOLTAGE RATING VDC:745V