- Part # B72214S0681K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0681K101
VARISTOR
MOV
1.815KV
DISC 14MM
VOLTAGE RATING VAC:680V
VOLTAGE RATING V DC:895V
PRODUCT RANGE:B722 STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:1.815KV
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72214S0681K101
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # B72214S0681K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0681K101
VARISTOR
MOV
1.815KV
DISC 14MM
VOLTAGE RATING VAC:680V
VOLTAGE RATING V DC:895V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM