- Part # B72214S0511K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0511K101
VARISTOR
MOV
1.355KV
DISC 15.5MM
VOLTAGE RATING VAC:510V
VOLTAGE RATING V DC:670V
PRODUCT RANGE:B722 STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:1.355KV
VARISTOR CASE STYLE:-
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72214S0511K101
Specifications
- Part # B72214S0511K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0511K101
VARISTOR
MOV
1.355KV
DISC 15.5MM
VOLTAGE RATING VAC:510V
VOLTAGE RATING V DC:670V