- Part # B72214P2681K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214P2681K101
VARISTOR
MOV
1.815KV
DISC 17MM
VOLTAGE RATING VAC:680V
VOLTAGE RATING V DC:895V
PRODUCT RANGE:B722 ADVANCED-MP S14 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:1.815KV
VARISTOR CASE STYLE:DISC 17MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B72214P2681K101
Specifications
- Part # B72214P2681K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214P2681K101
VARISTOR
MOV
1.815KV
DISC 17MM
VOLTAGE RATING VAC:680V
VOLTAGE RATING V DC:895V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 17MM