- Part # B72210S0681K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72210S0681K101
VARISTOR
MOV
1.815KV
DISC 10MM
VOLTAGE RATING VAC:680V
VOLTAGE RATING V DC:895V
PRODUCT RANGE:STANDARD B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:1.815KV
VARISTOR CASE STYLE:DISC 10MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/24/2024
B72210S0681K101
Specifications
- Part # B72210S0681K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72210S0681K101
VARISTOR
MOV
1.815KV
DISC 10MM
VOLTAGE RATING VAC:680V
VOLTAGE RATING V DC:895V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 10MM