- Part # B72205S2251K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72205S2251K101
VARISTOR
MOV
650V
DISC 5MM
VOLTAGE RATING VAC:250V
VOLTAGE RATING V DC:320V
PRODUCT RANGE:ADVANCED B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:650V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 5MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/24/2024
B72205S2251K101
Specifications
- Part # B72205S2251K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72205S2251K101
VARISTOR
MOV
650V
DISC 5MM
VOLTAGE RATING VAC:250V
VOLTAGE RATING V DC:320V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:650V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 5MM