- Part # B72205S0950K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72205S0950K101
VARISTOR
3.4J
95VAC
VOLTAGE RATING VAC:95V
VOLTAGE RATING V DC:125V
PRODUCT RANGE:B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:250V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 5MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE CURRENT @ ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
B72205S0950K101
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # B72205S0950K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72205S0950K101
VARISTOR
3.4J
95VAC
VOLTAGE RATING VAC:95V
VOLTAGE RATING V DC:125V
PRODUCT RANGE:B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:250V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 5MM