- Part # B57153S0330M000
- Category Components
- Category Thermistor/Current Limiter
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B57153S0330M000
THERMISTOR
NTC
33R
1.3A
PRODUCT RANGE:B57153S0 SERIES
DISC SIZE:8.5MM
ZERO POWER RESISTANCE AT 25°C:33OHM
APPROVALS:UL
MAXIMUM ENERGY RATING AT 25°C:-
MAXIMUM STEADY STATE CURRENT AT 25°C:1.3A
SVHC:NO SVHC (27-JUN-2018)
ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B57153S0330M000
Specifications
- Part # B57153S0330M000
- Category Components
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B57153S0330M000
THERMISTOR
NTC
33R
1.3A
PRODUCT RANGE:B57153S0 SERIES
DISC SIZE:8.5MM
APPROVALS:UL