- Part # B43516B9108M000
- Category Components
- Category Connector/Terminal/Pin
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B43516B9108M000
CAPACITOR
ALUMINUM ELECTROLYTIC
1000UF 20%
B43516 SERIES
LIFETIME @ TEMPERATURE: 3000 @ 105 DEGREE C
40 MM X 65 MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/14/2023
B43516B9108M000
Specifications
- Part # B43516B9108M000
- Category Components
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B43516B9108M000
CAPACITOR
ALUMINUM ELECTROLYTIC
1000UF 20%
B43516 SERIES
40 MM X 65 MM