- Part # B43504B2477M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.20 lbs
Product Information
Description:
B43504B2477M
CAPACITOR
RADIAL SNAP-IN
ELECTROLYTIC
470UF
250V
30.00 X 32.00 MM
10.00 MM LS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/15/2025
B43504B2477M
Specifications
- Part # B43504B2477M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.20 lbs
Product Information
Description:
B43504B2477M
CAPACITOR
RADIAL SNAP-IN
ELECTROLYTIC
470UF
250V
30.00 X 32.00 MM
10.00 MM LS