- Part # B43254F2157M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
B43254F2157M000
CAPACITOR
SNAP IN
ELECTROLYTIC
150UF
250V
25X20 MM
10 MM LEADSPACING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/8/2025
B43254F2157M000
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # B43254F2157M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
B43254F2157M000
CAPACITOR
SNAP IN
ELECTROLYTIC
150UF
250V
25X20 MM
10 MM LEADSPACING