- Part # B41550A9339Q000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B41550A9339Q000
CAPACITOR
SCREW TERM
100V
33000UF
CAPACITANCE:33000 F
CAPACITANCE TOLERANCE:-10%
+30%
VOLTAGE RATING:100V
ESR:0.005OHM
LIFE TIME @ TEMPERATUR
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/29/2017
B41550A9339Q000
Specifications
- Part # B41550A9339Q000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B41550A9339Q000
CAPACITOR
SCREW TERM
100V
33000UF
CAPACITANCE:33000 F
CAPACITANCE TOLERANCE:-10%
+30%
VOLTAGE RATING:100V
ESR:0.005OHM