- Part # B41456B7109M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B41456B7109M
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
CAPACITOR
ELECTROLYTIC
SCREW
10000UF
40V
20%
35.7X55.7
LS 12.7 MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/26/2026
B41456B7109M
Specifications
- Part # B41456B7109M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B41456B7109M
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
CAPACITOR
ELECTROLYTIC
SCREW
10000UF
40V
20%
35.7X55.7
LS 12.7 MM