- Part # B32924C3155K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.05 lbs
Product Information
Description:
B32924C3155K
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM
1.5UF
305V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32924C SERIES
CAPACITANCE:1.5 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
SUPPRESSION CLA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/26/2020
B32924C3155K
Specifications
- Part # B32924C3155K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.05 lbs
Product Information
Description:
B32924C3155K
1.5UF
305V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32924C SERIES
CAPACITANCE:1.5 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%