- Part # B32923C3225M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32923C3225M000
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 2.2UF
305V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:2.2F
SUPPRESSION CLASS:X2
PRODUCT RANGE:B32923 SERIES
VOLTAGE RATING X:305VAC
VOLTAGE RATING Y:-
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20% ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32923C3225M000
Specifications
- Part # B32923C3225M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32923C3225M000
305V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:2.2F
SUPPRESSION CLASS:X2
PRODUCT RANGE:B32923 SERIES
VOLTAGE RATING X:305VAC
VOLTAGE RATING Y:-
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP