- Part # B32921C3473M000
Description:
B32921C3473M000
(PRICE/EACH)
FILM CAPACITOR PP 0.047UF 305VAC 20%
RADIAL
CAPACITANCE:0.047F
SUPPRESSION CLASS:X2
PRODUCT RANGE:B32921 SERIES
VOLTAGE RATING X:305VAC
VOLTAGE RATING Y:-
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20% ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32921C3473M000
Specifications
- Part # B32921C3473M000
Description:
B32921C3473M000
(PRICE/EACH)
RADIAL
CAPACITANCE:0.047F
SUPPRESSION CLASS:X2
PRODUCT RANGE:B32921 SERIES
VOLTAGE RATING X:305VAC
VOLTAGE RATING Y:-
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP