- Part # B32914A3105M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32914A3105M
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 1UF 330VAC 20%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32914 SERIES
CAPACITANCE:1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%
SUPPRESSION CLASS:X1
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32914A3105M
Specifications
- Part # B32914A3105M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32914A3105M
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32914 SERIES
CAPACITANCE:1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%