- Part # B32652A6154J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32652A6154J
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 0.15UF 630V 5%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32652 SERIES
CAPACITANCE:0.15 F
CAPACITANCE TOLERANCE:5%
CAPACITOR DIELECTRI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32652A6154J
Specifications
- Part # B32652A6154J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32652A6154J
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32652 SERIES
CAPACITANCE:0.15 F
CAPACITANCE TOLERANCE:5%