- Part # B32652A104K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B32652A104K
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 0.1UF 1000V 10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32652 SERIES
CAPACITANCE:0.1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
CAPACITOR DIELECTR
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32652A104K
Specifications
- Part # B32652A104K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
B32652A104K
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32652 SERIES
CAPACITANCE:0.1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%