- Part # B32560J6153K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32560J6153K
CAPACITOR
15NF 400V CAPACITOR
15NF 400V
CAPACITANCE:0.015UF
VOLTAGE RATING
AC:200V
DC:400V
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYESTER
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
B32560J6153K
Specifications
- Part # B32560J6153K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32560J6153K
CAPACITOR
15NF 400V CAPACITOR
15NF 400V
CAPACITANCE:0.015UF
VOLTAGE RATING
AC:200V
DC:400V