- Part # B32529D1105K189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529D1105K189
(PRICE/TC)
CAPACITOR POLYESTER FILM 1UF 100V 10%
RADIAL
CAPACITANCE:1F
VOLTAGE RATING:100V
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITOR CASE STYLE:RADIAL BOX - 2 PIN ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/24/2024
B32529D1105K189
Specifications
- Part # B32529D1105K189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529D1105K189
(PRICE/TC)
RADIAL
CAPACITANCE:1F
VOLTAGE RATING:100V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%