- Part # B32529C473K
Description:
B32529C473K
CAPACITOR PEN FILM
0.047UF
63V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:0.047 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32529C473K
Specifications
- Part # B32529C473K
Description:
B32529C473K
CAPACITOR PEN FILM
0.047UF
63V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:0.047 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%