- Part # B32529C3103K000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C3103K000
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.01UF 250V 10%
RADIAL
CAPACITANCE 10000PF
VOLTAGE RATING 250V
DIELECTRIC TYPE METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE B32529 SERIES
CAPACITOR CASE STYLE LEAD SPACING 5MM ROHS COMPLIANT YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32529C3103K000
Specifications
- Part # B32529C3103K000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C3103K000
RADIAL
CAPACITANCE 10000PF
VOLTAGE RATING 250V
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE B32529 SERIES