- Part # B32529C155J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C155J
CAPACITOR PEN FILM
1.5UF
63V
5%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:1.5 F
CAPACITANCE TOLERANCE:5%
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:PEN (P
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32529C155J
Specifications
- Part # B32529C155J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C155J
CAPACITOR PEN FILM
1.5UF
63V
5%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:1.5 F
CAPACITANCE TOLERANCE:5%