- Part # B32529C1474J189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C1474J189
(PRICE/TC)
FILM CAPACITOR
0.47UF
100V
5%
RADIAL
CAPACITANCE:0.47F
VOLTAGE RATING:100V
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITOR CASE STYLE:RADIAL BOX - 2 PIN ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32529C1474J189
Specifications
- Part # B32529C1474J189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C1474J189
(PRICE/TC)
FILM CAPACITOR
0.47UF
100V
5%
RADIAL
CAPACITANCE:0.47F
VOLTAGE RATING:100V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%