- Part # B32529C1222J000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C1222J000
CAPACITOR POLYESTER FILM
2200PF
100V
5%
RADIAL
CAPACITANCE 2200PF
VOLTAGE RATING 100V
DIELECTRIC TYPE METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE 5%
PRODUCT RANGE B32529 SERIES
CAPACITOR CASE STYLE LEAD SPACING 5MM ROHS COMPLIANT YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32529C1222J000
Specifications
- Part # B32529C1222J000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C1222J000
CAPACITOR POLYESTER FILM
2200PF
100V
5%
RADIAL
CAPACITANCE 2200PF
VOLTAGE RATING 100V
CAPACITANCE TOLERANCE 5%
PRODUCT RANGE B32529 SERIES