- Part # B32529C0683K000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C0683K000
FILM CAPACITOR
63 VDC
40 VAC
CAPACITANCE - NF: 68 NF CAPACITANCE - PF: 68000 PF
TOLERANCE: 10 %
2 PIN
STRAIGHT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32529C0683K000
Specifications
- Part # B32529C0683K000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C0683K000
FILM CAPACITOR
63 VDC
40 VAC
TOLERANCE: 10 %