- Part # B32021A3682M289
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32021A3682M289
(PRICE/TC)
CAP
6800PF
20%
PP
CAPACITANCE:6800PF
SUPPRESSION CLASS:Y2
PRODUCT RANGE:B32021 SERIES
VOLTAGE RATING X:-
VOLTAGE RATING Y:300V
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:PP (POLYPROPYLENE)
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
DV/DT RATING:800V/S
ROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B32021A3682M289
Specifications
- Part # B32021A3682M289
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B32021A3682M289
(PRICE/TC)
CAP
6800PF
20%
PP
CAPACITANCE:6800PF
SUPPRESSION CLASS:Y2
PRODUCT RANGE:B32021 SERIES
VOLTAGE RATING X:-
VOLTAGE RATING Y:300V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%