- Part # TS820-600T
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
TS820600T
THYRISTOR
600 V
200 A
5 A
8 A
TO-220AB
3 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
TS820-600T
Specifications
- Part # TS820-600T
- Category Semiconductors
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
TS820600T
THYRISTOR
600 V
200 A
5 A
8 A