- Part # T835-600G
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
T835600G
TRIAC
600 V
35 MA
8 A
80 A
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
T835-600G
Specifications
- Part # T835-600G
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
T835600G
TRIAC
600 V
35 MA
8 A
80 A
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES